Wondzorg in de thuiszorg

In de huisartsenpraktijk en de thuissituatie komen steeds meer mensen met complexe wonden. Complexe wonden kunnen ernstige problemen veroorzaken. Goede verzorging en diagnostiek is daarom erg belangrijk. Bij  Marente werken we met een regionale richtlijn wondzorg, die is voortgekomen uit de regionale richtlijn wondzorg voor huisartsen (2011).

De patiënten met wonden worden in hun eigen omgeving verzorgd en krijgen adviezen. Door samenwerking en goede communicatie met alle zorgverleners zal het mogelijk zijn om de kwaliteit van de wondzorg te optimaliseren. In elke gemeente is een aandachtsvelder wondzorg en deze wordt ondersteund door de wondverpleegkundigen.

Renate Koster: Verpleegkundige specialist wondzorg

Per 1 september 2017 is Renate Koster in dienst bij Marente. Zij heeft de masteropleiding Advanced Nursing Practice gevolgd en heeft een zelfstandige behandelbevoegdheid als verpleegkundig specialist. Zij ondersteunt de aandachtsvelders wondzorg die in elke regio werkzaam zijn en kan altijd benaderd worden voor intercollegiaal overleg, een consult of een mechanisch wonddebridement.

Ook heeft zij een belangrijk aandeel in de regiefunctie complexe wondzorg die Marente thuiszorg per 1-1-2018 toegekend krijgt. Nadere berichtgeving over de regiefunctie complexe wondzorg volgt op termijn.

Contactgegevens wondzorg

Wondzorg professionals regionaal

Naam Functie E-mail Tel nr.
Renate Koster Verpleegkudig specialist wondzorg renate.koster@marente.nl 0623228371
Femmy Kolkman Wondconsulent femmy.kolkman@marente.nl 0649359080

Aandachtsvelders per gemeente

Naam Gemeente E-mail Telefoon

Jeanette Abbink

Katwijk a Zee

jeanette.abbink@marente.nl

0623243197

Tanny Minnee

Katwijk

tanny.minnee@marente.nl

0623157834

Betty Haasnoot

Katwijk Boshoek

betty.haasnoot@marente.nl

0623252759

Maudy Teeuwen

Lisse

maudy.teeuwen@marente.nl

0623094651

Angela Houniet

Lisse

angela.houniet@marente.nl

0623223614

Mariska Stroombergen

Warmond

mariska.stroombergen@marente.nl

0623232159

Jacqueline van Zweeden

Noordwijk

jacqueline.vanzweeden@marente.nl

0623077241

Gina Massee

Warmond

gina.massee@marente.nl

0623275828

Marlies Kralt

Rijnsburg

marlies.kralt@marente.nl

0623187452

Nicolene van Duijvenbode

Noordwijkerhout

nicolene.vanduijvenbode@marente.nl

 

Eine van der Ploeg

Voorhout west

eline.vanderploeg@marente.nl

0623109458

Hennie Kock

Sassenheim

hennie.kock@marente.nl

0623208294

Susan van den Bosch

Sassenheim

susan.vandenbosch@marente.nl

0623068857

Zij kunnen een wond beoordelen en samen met de huisarts komen tot een diagnose en behandelplan. Verder kan de wondverpleegkundige worden ingezet voor:

  • Het uitvoeren van een scherp debridement.
  • Complexe wondzorg uitvoeren, regisseren en evalueren.
  • Patiënten leren zelf een wond te verzorgen.

Verwijzen

Zijn er complexe wonden, dan kunt u contact opnemen met de wondverpleegkundigen of aandachtsvelders van Marente in bovenstaand overzicht. Ook kunt u 'gewoon' via de voor u vertrouwde nummers van de wijkteams doorverwijzen.