Wondzorg in de thuiszorg

In de huisartsenpraktijk en de thuissituatie komen steeds meer mensen met complexe wonden. Complexe wonden kunnen ernstige problemen veroorzaken. Goede verzorging en diagnostiek is daarom erg belangrijk. Bij  Marente werken we met een regionale richtlijn wondzorg, die is voortgekomen uit de regionale richtlijn wondzorg voor huisartsen (2011).

De patiënten met wonden worden in hun eigen omgeving verzorgd en krijgen adviezen. Door samenwerking en goede communicatie met alle zorgverleners zal het mogelijk zijn om de kwaliteit van de wondzorg te optimaliseren. In elke gemeente is een aandachtsvelder wondzorg en deze wordt ondersteund door de wondverpleegkundigen.

Contactgegevens wondzorg

Wondzorg professionals regionaal

Naam Functie E-mail Tel nr.
Femmy Kolkman Wondconsulent

femmy.kolkman@marente.nl

0649359080
Renate Koster Verpleegkudig specialist wondzorg renate.koster@marente.nl 0623228371

Aandachtsvelders per gemeente

Naam  Tel. nr.
E-mail Locatie
Jeanette Abbink 0623243197 jeanette.abbink@marente.nl Katwijk aan Zee
Angela Houniet 0623223614 angela.houniet@marente.nl Lisse
Hennie Kock 0623208294 hennie.kock@marente.nl Sassenheim
Marlies Kralt 0623187452 marlies.kralt@marente.nl Rijnsburg
Gina Massee 0623275828 gina.massee@marente.nl Warmond
Tanny Minnee 0623157834 tanny.minnee@marente.nl Katwijk a/d Rijn
Eline van de Ploeg 0623109458 eline.vanderploeg@marente.nl Voorhout west
Maudy Teeuwen 0623094651 maudy.teeuwen@marente.nl Lisse
Jacqueline van Zweeden 0623077241 jacqueline.vanzweeden@marente.nl Noordwijk
Susan van den Bosch 0623068857 susan.vandenbosch@marente.nl Sassenheim
Mariska Stroombergen 0623246580 mariska.stroombergen@marente.nl Warmond
Nicolene van Duijvenbode 0623232159 nicolene.vanduijvenbode@marente.nl Noordwijkerhout

Zij kunnen een wond beoordelen en samen met de huisarts komen tot een diagnose en behandelplan. Verder kan de wondverpleegkundige worden ingezet voor:

  • Het uitvoeren van een scherp debridement.
  • Complexe wondzorg uitvoeren, regisseren en evalueren.
  • Patiënten leren zelf een wond te verzorgen.

Verwijzen

Zijn er complexe wonden, dan kunt u contact opnemen met de wondverpleegkundigen of aandachtsvelders van Marente in bovenstaand overzicht. Ook kunt u 'gewoon' via de voor u vertrouwde nummers van de wijkteams doorverwijzen.