Wondzorg in de thuiszorg

In de huisartsenpraktijk en de thuissituatie komen steeds meer mensen met complexe wonden. Complexe wonden kunnen ernstige problemen veroorzaken. Goede verzorging en diagnostiek is daarom erg belangrijk. Bij  Marente werken we met een regionale richtlijn wondzorg, die is voortgekomen uit de regionale richtlijn wondzorg voor huisartsen (2011).

De patiënten met wonden worden in hun eigen omgeving verzorgd en krijgen adviezen. Door samenwerking en goede communicatie met alle zorgverleners zal het mogelijk zijn om de kwaliteit van de wondzorg te optimaliseren. In elke gemeente is een aandachtsvelder wondzorg en deze wordt ondersteund door de wondverpleegkundigen.

Contactgegevens wondzorg

Naam

Locatie

E-mail

Tel. nummer

Wondverpleegkundige

 

 

 

Ivonne Koridon


ivonne.koridon@marente.nl

0623083521

Femmy Kolkman

 

femmy.kolkman@marente.nl

0649359080





Aandachtsvelder

 

 

 

Maudy Teeuwen

Lisse

maudy.teeuwen@marente.nl

0623094651

Gina Massee

Warmond

gina.massee@marente.nl

0623275828


Voorschoten

 

 

Jacqueline van Zweeden

Noordwijk

jacqueline.vanzweeden@marente.nl

0623077241

Jeanette Abbink

Katwijk a Zee

jeanette.abbink@marente.nl

0623243197

Marlies Kralt

Rijnsburg

marlies.kralt@marente.nl

0623187452

Angela Houniet

Lisse

angela.houniet@marente.nl

0623223614

Tanny Minnee

Katwijk

tanny.minnee@marente.nl

0623157834

Jeanine de Mooij van Duin

Noordwijkerhout

janine.vanduin@marente.nl

0641043331

Eine van der Ploeg

Voorhout west

eline.vanderploeg@marente.nl

0623109458

Hennie Kock

Sassenheim

hennie.kock@marente.nl

0623208294

Zij kunnen een wond beoordelen en samen met de huisarts komen tot een diagnose en behandelplan. Verder kan de wondverpleegkundige worden ingezet voor:

  • Het uitvoeren van een scherp debridement.
  • Complexe wondzorg uitvoeren, regisseren en evalueren.
  • Patiënten leren zelf een wond te verzorgen.

De wondverpleegkundige

Ivonne Koridon is wondverpleegkundige, zij heeft vorig jaar de opleiding tot wondverpleegkundige met goed resultaat afgerond aan Erasmus Mc Zorgacademie. Ivonne werkt al  ruim 8 jaar bij Marente als wijkverpleegkundige met aandachtsgebied wond, zij wil haar kennis graag delen met de huisartsen.

"Regelmatig word ik door collega's gevraagd om een wond te  beoordelen, omdat het genezingsproces stagneert. De reden hiervan is vaak eelt rondom de wond of geel beslag. Beide problemen kunnen opgelost worden door verband, maar dit is tijdrovend. Een scherp debridement is vaak een betere optie. Hierdoor creëer je een schone rode wond en gezonde wondranden, waardoor de wond in staat is te genezen".

Verwijzen

Zijn er complexe wonden, dan kunt u contact opnemen met de wondverpleegkundigen of aandachtsvelders van Marente in bovenstaand overzicht. Ook kunt u 'gewoon' via de voor u vertrouwde nummers van de wijkteams doorverwijzen.